CeraVe_V-Gal

CeraVe Blog

Günlük Cilt Endişelerinizi Yönetmenize Yardımcı Olacak Bir Eğitim Noktası

Cerave-Icon2 > CeraVe Terminoloji

CeraVe Ürünlerinin İçindekiler

Dermatologların önerdiği marka olan CeraVe’nin başarısının temelinde; seramid, hyaluronik asit, salisilik asit ve niasinamid gibi yıldız içerikler vardır. Cilt bakımı rutininizdeki ürünleri en doğru şekilde seçmek ve en etkili sonuçları almak için, oyunun kurallarını değiştiren ve CeraVe ürünlerinin içeriğinde ön plana çıkan bu dört temel bileşeni ve hangi CeraVe ürünlerinde bulunduğunu keşfedin!

Seramid İçeren Ürünlerimiz

Tüm CeraVe ürünlerinde yer alan ve ciltte doğal olarak bulunan seramidler, cilt bariyerinin %50’sini oluşturan lipidler olarak çok önemlidir. Eğer seramidlerin ciltteki doğal oranı düşerse, cildin koruyucu bariyerinin güçsüzleşmesine bağlı olarak ciltteki nem miktarı azalabilir. Bunun sonucunda cilt kuruyabilir ve hassaslaşabilir.

CeraVe ürünlerinin formulasyonlarında vazgeçilmez olan seramid 1, 3 ve 6-II ciltteki doğal seramid miktarının tazelenmesinde önemli bir rol oynar.

CeraVe Nemlendirici Krem ve CeraVe Nemlendirici Losyon içerikleri yalnızca cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olmakla kalmaz aynı zamanda cildin gün boyu nemli kalmasını sağlar. CeraVe Köpüren Temizleyici normal ve yağlıya dönük ciltleri nazikçe temizler ve doğal cilt bariyerini korur. Cilt temizlendikten sonra Nemlendirici Krem kullanılarak yoğun nemlendirme sağlanır.

Hyaluronik Asit İçeren Ürünlerimiz

Nemi mıknatıs gibi çekme ve hapsetme özelliği sayesinde hyaluronik asit, CeraVe’nin nemlendirici içerikleri için olmazsa olmazlardandır. Vücutta hyaluronik asit üretimi doğal olarak gerçekleşmekle birlikte yaş ilerledikçe kademeli olarak azalır.

Kendi ağırlığının 100 katı su tutabilme özelliğine sahip olan hyaluronik asit cildin sıkılığının ve dolgunluğunun korunmasına yardımcı olur. Cildin ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasını sağlarken aynı zamanda hücre yenilenmesini de destekleyerek cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu eşsiz bileşeni içeren ürünler, günlük cilt bakımı rutinine eklendiğinde daha sağlıklı ve canlı görünen bir cilde kavuşmak kolaylaşır.

CeraVe Nemlendiren Temizleyici üç temel seramidden ve hyaluronik asitten oluşan içeriğiyle normal ve kuru ciltler için geliştirilmiştir. CeraVe Nemlendiren Temizleyici’den sonra sabah CeraVe Güneş Koruma Faktörlü Nemlendirici Yüz Kremi, akşam ise CeraVe Nemlendirici Yüz Kremi kullanılarak cilt bakımı rutini tamamlanabilir.

Salisilik Asit İçeren Ürünlerimiz

Yağlı cilt tipleri için son derece etkili bir BHA (beta hidroksi asit) ve sıvı eksfoliant olan salisilik asit cildin derin tabakalarına kadar nüfuz edebilir. Böylece sebum ve debrisi çözündürür, anti-bakteriyel özellikleriyle rahatlatıcı bir his yaratır. Sebum salınımını azaltmasına bağlı olarak ciltteki yağlı ve parlak görünüm üzerinde de etkiye sahiptir.

CeraVe Yenileyen Ayak Kremi salisilik asit içeriğiyle çatlamış ve kuru ayak derisini soyarak yumuşatılmasını sağlar.

Niasinamid İçeren Ürünlerimiz

Vitamin B3 olarak da bilinen niasinamid birçok cilt bakım ürününde kullanılır. Çok yönlülüğüyle ön plana çıkan niasinamid gözenek görünümünün azaltılmasında, cilt tonunun eşitlenmesinde, ciltteki ince çizgilerin yumuşatılmasında, cildin doğal bariyer fonksiyonunun güçlendirilmesinde ve cildin aydınlatılmasında oldukça etkilidir.

Niasinamid, CeraVe Köpüren Temizleyici kullanılarak cilt bakım rutinine kolaylıkla dahil edilebilir. Köpüren jel kıvamındaki formülüyle cildi nazikçe, derinlemesine temizler ve yatıştırır. Sabah ve akşam kullanıldığında temiz ve eşitlenmiş bir cilt görünümüne sahip olmayı sağlar.