SPF
Başlangıçta söğüt ve çayır tatlısı gibi bitkilerin kabuğundan elde edilen salisilik asit, uzun süredir kuru, pürüzlü ve akneye eğilim gösteren ciltler gibi çeşitli cilt sorunlarına çare olarak kullanılmaktadır. Günümüzde çoğunlukla laboratuarda üretilen salisilik asit, cildi nazikçe eksfoliye ederek daha yumuşak ve pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olan bir beta-hidroksi asittir.

Salisilik Asit Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Salisilik asit, cildin pul pul dökülmelerini destekleyerek daha taze görünen bir cildin ortaya çıkmasına yardımcı olabilir. Bu hafif peeling etkisi ile aynı zamanda gözeneklerin arındırılmasına, bu da cilt kusurlarının görünümünün azalmasına yardımcı olabilir.

  • Salisilik asidin nazik peeling etkisi, özellikle pürüzlü görünen ciltler için tasarlanmış temizleyicilerde, losyonlarda, kremlerde ve diğer cilt bakım ürünlerinde bulunabilir. Belirtildiği şekilde kullanıldığında bu ürünler daha pürüzsüz, sağlıklı görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olabilir.

  • Her cilt bakım rutini (salisilik asit içeren veya içermeyen), her gün kullanılan ve uzun süre güneşe maruz kaldığınızda en az iki saatte bir yeniden uygulanan günlük bir güneş koruyucu içermelidir. Ancak salisilik asidin peeling etkileri cildi UV ışınlarına karşı daha savunmasız bırakabilir, bu nedenle ekstra güneşten korunma önlemleri alınması önerilir.

  • Pürüzlü görünen ciltler için nazik peeling etkisi ile salisilik asit çok kapsamlı faydalara sahiptir.

Message
Download Chrome