SPF
A vitamininin bir türevi olan retinol, cildinizin doğal pul pul dökülme sürecini desteklemeye yardımcı olur, dolayısıyla ince çizgilerin, kırışıklıkların, dokuların ve düzensiz tonların görünümünü azaltmaya yardımcı olmak için için cildi arındırmaya ve görünümünü yenilemeye yardımcı olur.

Retinol Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Retinol cildinizin doğal pul pul dökülme sürecini destekler ve ölü cilt hücrelerinin dökülmesini teşvik eder, bu da cildinizin yüzeyinin yenilenmesine yardımcı olabilir.

  • Retinol genel olarak birçok cilt bakım ürününde bulunabilmektedir. Retinol serumu akşamları kullanmak en iyisidir. Retinol kullanmaya başladığınızda kuruluk veya tahriş hissi meydana gelirse, cildiniz alışana kadar uygulama sıklığınızı azaltın.

  • Retinol içeren ürünler kullanmaya başladığınızda hafif pullanma veya kızarıklık görülmesi mümkündür. Herhangi bir yan etki veya tahriş hissi meydana gelirse, cildiniz alışana kadar aralıklı kullanmaya devam etmek en iyisidir. Bu, her üç akşamda bir retinol serumu uygulamak ve uygulama sıklığını kademeli olarak artırmak anlamına gelebilir. Cildinizin toleransı arttıkça iki gecede bir ve daha sonra her gece kullanabilirsiniz. Retinol içeren ürünler uygularken göz ve dudak çevresiyle temasından kaçınmak da önemlidir.

  • Retinol, diğer birçok cilt bakım bileşenleriyle birlikte güvenle kullanılabilmektedir, ancak yine de tahriş hissini önlemeye yardımcı olmak için çok fazla peeling etkili bileşen kullanmaktan kaçınmak önemlidir.

  • Günlük güneş koruyucu kullanımı, her cilt bakımı rutininin önemli bir parçasıdır. Güneş koruyucuyu yaz ve kış fark etmeksizin her gün kullanmanın yanı sıra, güneşte uzun süre kalırken en az iki saatte bir yeniden uygulamak önemlidir. Retinol içeren ürünler kullanırken, güneşten korunma konusunda özellikle dikkatli olmak önemlidir.

  • Retinol, cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olmak ve cilt dokusunun görünümünü düzeltmek isteyen herkes için faydalı olabilmektedir. Ayrıca gözeneklerin görünümünü azaltmaya ve cildin genel tonunu ve dokusunu geliştirmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

  • Retinol'ün peeling etkisi, hiperpigmantasyon görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Message
Download Chrome