SPF
Why Cerave

CeraVe Hangi Ülkenin?

CeraVe 2005 yılında ABD’de kuruldu. 2017 yılında Fransa’nın önde gelen markalarından biri olan L’oreal, globalleşme stratejisinin bir parçası olarak CeraVe’yi satın aldı.

2005 yılında uzmanların, birçok cilt probleminin temelinde yatan nedenin cilt bariyerindeki bozulma olduğunu fark etmeleri CeraVe’nin hikayesini başlattı. Bunun üzerine uzman dermatologlar, özel CeraVe formülasyonları geliştirmek üzere çalışmalarına başladılar.

Bu aşamada yanıtlanması gereken tek bir soru vardı: Etkili ve kaliteli ürünler üreten bir cilt bakım markasının ürünlerinde ne bulunmalı? ABD’li dermatologların buluştuğu ortak yanıt, seramidlerdi. Seramidler, cildin doğal yapısında bulunan ve cilt bariyerinin yaklaşık %50’sini meydana getiren lipidlerdir. Dermatologların titiz çalışmaları sonucunda cildin doğal koruyucu fonksiyonunu geri kazanmaya yardımcı, üç temel seramid içeren CeraVe ürünleri ortaya çıktı. O günden beri CeraVe eksiksiz bir cilt bakım ürünleri yelpazesi sunmaya devam ediyor.

Dermatologlar Neden CeraVe Öneriyor?

CeraVe ismindeki “Ve” MVE yani kontrollü salınım teknolojisinden gelir. Kontrollü salınım teknolojisi sayesinde CeraVe nemlendiriciler aktif bileşenlerin 24 saat boyunca salınımını ve böylece cildin gün boyu nemli ve yumuşak kalmasını sağlar. Dermatolojik cilt bakım ürünleri markası CeraVe, seramid ve MVE teknolojisi kombinasyonu ile cilt bariyerini korumaya odaklı, tek kullanımda dahi uzun süreli nemlendirme etkisi sunan yüz ve vücut temizleyicileri ve nemlendiricileri üretir.

Dermatologların önerdiği ürünler arasında yer alan CeraVe nemlendirici kremlerin içinde bulunan ve su tutma özelliğine sahip olan hyalüronik asit, cildin doğal nem seviyesini korumaya yardımcı olur. Seramidler ise cilt bariyerini koruyarak cildi onarmaya yardımcı olur. Böylece cilt uzun süreli nemlendirilirken ciltte seramidlerin azalmasından kaynaklanan kaşıntı, kuruluk ve tahriş gibi sorunların önlenmesine yardımcı olunur.

CeraVe nemlendirici kremlerin dermatologlar tarafından önerilmesinin diğer bir nedeni parfüm içermemesi ve hassas ciltlerde dahi kullanıma uygun olmasıdır. İçeriği sayesinde cildin daha pürüzsüz olmasını ve yumuşacık bir görünüm kazanmasını sağlar.

CeraVe Ürün Çeşitleri Nelerdir?

CeraVe ürünleri, temizleyiciler ve nemlendiriciler olmak üzere iki farklı kategori altında toplanır. Nemlendirici krem ve nemlendirici losyon, cildin koruyucu bariyerinin onarılmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olurken cildin gün boyu nemli kalmasını sağlar. CeraVe Güneş Koruma Faktörlü Nemlendirici Yüz Kremi, bunların yanı sıra cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruma özelliğine de sahiptir. Koruyucu cilt bariyerini onarmaya yardımcı CeraVe Yenileyen Ayak Kremi, cildi ölü derilerden arındırır.

CeraVe temizleyici ürünler, cildin ihtiyacı olan 3 temel seramidi içeren özel formülleri ile cildi temizlerken cilt bariyerine hiçbir zarar vermez. CeraVe Köpüren Temizleyici ve CeraVe Nemlendiren Temizleyici, cildi yağ ve kirden arındırırken cildin nem dengesini de korur. Nazikçe ve kurutmadan gerçekleştirdiği temizlemenin yanı sıra cildin koruyucu bariyerinin onarılmasında da önemli bir rol üstlenir.

Message
Download Chrome